بسم الله الرحمن الرحیم

در مورخ 16 آذر 97 جلسه ای با حضور  روسای محترم شوراهای اسلامی شهرهای تابعه،اعضای محترم شورای اسلامی استان،اعضای محترم شوراهای اسلامی شهرستان ها و شهرداران محترم شهرهای تابعه استان قزوین با جناب آقای مهندس جمالی نژاد معاون محترم عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریها در سالن جلسات حوزه استاندار قزوین برگزار گردید.

img_20181207_181122_180به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین:جمالی نژاد روز در نشست با شهرداران و دهیاران استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، تاکید کرد: متاسفانه امروزه شهرهای بزرگ ما روز به روز بزرگتر و شهرهای کوچک و میانی ما نیز کوچک و کوچک تر شده و در عین حال هم روستاهای کشور روز به روز خالی از سکنه می شوند.
وی ادامه داد: در چنین اوضاع و احوالی باید با توزیع عادلانه خدمات خود در سطح مناطق از توسعه این مساله جلوگیری کرده چرا که این مهم تهدیدی جدی برای یک هزار و 270 شهر و 37 هزار روستای کشور به شمار می رود.
جمالی نژاد با بیان اینکه در گذشته نظام شهری ما در کشور کهکشانی اداره می شد، افزود: پس از انجام اصلاحات ارضی، این مساله به نظام زنجیره ای تغییر یافت.
وی با انتقاد از تخصیص 490 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده به روستاهای استان قزوین در سال جاری، تصریح کرد: این مساله باید از سوی نمایندگان مردم استان در مجلس و نیز استانداری پیگیری شود زیرا اعتبار یاد شده برای استانی مانند قزوین که از قطب های صنعتی و کشاورزی محسوب می شود، بسیار ناچیز است.
معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور ادامه داد: در خصوص تخصیص قیر رایگان به روستاها و شهرهای زیر 50 هزار نفر نیز تخصیص 13 درصدی این مساله همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه متاسفانه وابسته بودن اعتبارات به نفت از گذشته های دور ما را از برنامه های اصلی دور ساخته، گفت: امروز نگاه مدیران دستگاه های اجرایی به مسایل مختلف از جمله شهری و روستایی باید خلاقانه و نوآورانه باشد.
وی اضافه کرد: به عنوان مثال، نگاه های جدید در عرصه فعالیت های عمران شهری قزوین باعث تحول شگرفی در این شهر شده که آینده امیدوار کننده ای را به دنبال دارد چرا که اعتماد به نفس و ورود به کارهای نو و بدیع می تواند ایجاد ارزش افزوده کند.
به گفته این مسئول، چارت تشکیلاتی شهرداری ها و دهیاری ها نیز در حال تغییر بوده و مساله تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری ها نیز به زودی اجرایی می شود.
وی در خصوص نقش دفاتر فنی استانداری ها، گفت: یکی از سیاست های در پیش گرفته شده تقویت این دفاتر در استان های کشور است و به زودی نیز مشکلات گذشته در این رابطه مرتفع خواهد شد.
این مسئول در پایان تاکید کرد: پیشنهاد می شود شوراهای بخش، استان، شهر و روستاها در جهت رفع مشکلات و هم اندیشی بیش از گذشته با هم در ارتباط مستمر و ارگانیک باشند.
بازدید از چند طرح شهری از جمله سبزه میدان، پل یادگار امام، سافاری پارک، دریاچه هفت دره، دهکده طبیعت، پل طبیعت و دولتخانه صفوی از برنامه های امروز معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت کشور است.

IMG_20181208_133922_496

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.