بسم الله الرحمن الرحیم

به حول و قوه ی الهی در مورخ 22 اسفند 97 جلسه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شریفیه با حضور اعضاء و دبیر محترم هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تشکیل گردید.جلسه با قرائت قرآن توسط آقای حسن بهتویی آغاز گردید.
آقای احمد قدوسیان ضمن گرامیداشت روز راهیان نور،روز بزرگداشت نظامی گنجوی،روز بزرگداشت پروین اعتصامی را گرامی داشتند و پیشاپیش ولادت حضرت امام محمد تقی جوادالائمه(ع) را به مسلمانان جهان عموماً و شیعیان جهان خصوصاً تبریک و تهنیت عرض نمودند
آقای قدوسیان با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) که می فرماید:قانون برای نفع ملت است، برای نفع جامعه است، برای نفع بعضی اشخاص و بعضی گروه‌ها نیست. قانون توجه به تمام جامعه کرده است. قانون برای تهذیب تمام جامعه است. البته دزد‌ها از قانون بدشان می‌آید و دیکتاتور‌ها هم از قانون بدشان می‌آید و کسانی که مخالفت‌ها می‌خواهند بکنند از قانون بدشان می‌آید، لکن قانونی که مال همه ملت است و برای تهذیب همه ملت است و برای آرامش خاطر همه ملت است و برای مصالح همه ملت است، باید محترم شمرده بشود. نباید چنانچه یک قانونی بر خلاف نظر من بود، من بیایم بیرون و هیاهو کنم که من این قانون را قبول ندارم، این قانون خوب قانونی نیست. قانون خوب است، شما‌ها باید خودتان را تطبیق بدهید با قانون، نه قانون خودش را با شما تطبیق بدهد. اگر قانون بنا باشد که خودش را تطبیق بدهد با یک گروه، تطبیق بدهد با یک جمعیت، تطبیق بدهد با یک شخص، این قانون نیست. قانون در راس واقع شده است و همه افراد هر کشوری باید خودشان را با آن تطبیق بدهند. اگر قانون بر خلاف خودشان هم حکمی کرد، باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند، آن وقت است که کشور، کشور قانون می‌شود.
1886148مقام معظم رهبری فرمودند حدود و وظایف شوراهای اسلامی که در قانون معین شده باید در قول و عمل به طور کامل رعایت شود اعضای شوراها وظایف خود را به درستی بشناسند و بر تحقق آن همت بگمارند و چیزی را که در قانون پیش بینی نشده و یا بخاطر واقعیت های کشور و دولت قادر به انجام دادن آن نیستند وعده ندهند و مردم را ازکمک و اقدام شوراهای اسلامی مایوس نسازند.
مقام معظم رهبری در خصوص راهیان نور فرمودند که همه ی دستگاه ها بایستی به برگزاری راهیان نور کمک نمایند و شهرداری و شورای اسلامی شهر بعنوان دو دستگاه قانونی و انقلابی که اعضای محترم آن همگی انقلابی و بسیجی و عاشق شهدای عزیز می باشند که در سال 97 و سال 98 در خصوص کمک به راهیان نور هر سال مبلغ 8 میلیون تومان مصوب نموده اند و از طرف فرمانداری شهرستان البرز هم مغایرت قانونی و شرعی صورت نگرفته است و آن را به شهردار برای اجرا ابلاغ نموده است.و ما هم بر طبق فرمایش امام خمینی(ره) و فرمایش مقام معظم رهبری در چارچوب قانون عمل نموده ایم و دستگاه های دیگر هم بایستی در وسع و توان خود در خصوص راهیان نور کمک کنند.
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سازمان دهنده و متولی اصلی اردوهای سراسری «راهیان نور» است که هر ساله گروه‌هایی از مردم مناطق مختلف ایران را برای بازدید از مناطق جنگی غرب و جنوب غربی این کشور، به استان‌های هم‌مرز با عراق می‌برد که ثمره معنوی زیادی برای مردم خصوصاً جوانان که محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی و موتور پیشران کشور معنویت و اخلاق را در پی داشته است و همه ی دستگاه ها موظفند در خصوص برگزاری راهیان نور کمک نمایند.و هیچ گاه شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر حاضر به تعطیلی راهیان نور نداشته و نخواهد داشت که اگر افرادی با این توهم که اعضای محترم شورا و شهردار محترم باعث تعطیلی راهیان نور هستند گناه کبیره مثل غیبت،بهتان،افترا،نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نموده اند.
آقای بهتویی ضمن اشاره به تاثیرات راهیان نور بر مردم خواستار مساعدت لازم جهت اعزام شهروندان به راهیان نور شدند.
آقای آیت نظری اصل با توجه به آنالیز دقیق قیمتهای راهیان نور برای 3 اتوبوس جهت اعزام به راهیان نور در حد توان و بودجه مصوب شورای اسلامی شهر از طرف شورا و شهرداری اعلام آمادگی نمودند.

2 دیدگاه برای “جلسه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شریفیه

 1. حقی گفته:

  درودبرشما که ازهیچ اهرم فشاری هراس ندارید وبرطبق فرمایشهای امام ورهبری وقانون عمل می کنید.خداپیروزتان کندو
  صبر تان دهد.

  • shora گفته:

   باسلام
   شورای انقلابی و جهادی آن شورایی است که به فرمایشات امام و رهبری و قانون اعتقاد و التزام عملی داشته باشد.و بر طبق آیه قرآن “لاخوف علیهم و لاهم یحزنون”
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.