بسم الله الرحمن الرحیم

به حول و قوه ی الهی در مورخ 6 مرداد 98 جلسه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شریفیه با حضور اعضاء و دبیر محترم هیات رئیسه شورای اسلامی شهر،جناب آقای دکتر هاشمی شهردار محترم،جناب آقای مهندس شعبانی معاون محترم شهردار شریفیه برگزار گردید.جلسه با قرائت قرآن توسط آقای حسن بهتویی آغاز شد.
آقای احمد قدوسیان سالروز عملیات مرصاد و مجاهدتهای سپهبد شهید علی صیاد شیرازی،ارتش،سپاه و بسیج را گرامی داشتند.در ادامه از خدمات و زحمات آقای مهندس گروسی در فرمانداری شهرستان البرز تقدیر و انتصاب ایشان به عنوان مشاور استاندار و نیز انتصاب آقای مهندس نصیری به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان البرز را تبریک گفتند و آرزوی موفقیت برای ایشان نمودند.همچنین انتصاب آقای مهندس قندی به عنوان بخشدار محمدیه و همچنین انتصاب آقای اسماعیلی به عنوان بخشدار مرکزی البرز و نیز انتخاب مجدد آقای دکتر محمدی بعنوان رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی را تبریک گفتند.
اعضای محترم هیات رئیسه به مشکل زمین آقای حسین نور محمدی با کاربری آموزشی در ضلع غربی کمربند شرقی اشاره نمودند و خواستار رسیدگی جهت حل این مشکل شدند.همچنین ایشان به مشکل مالکین زمینهای پل و بلوار ولایت پرداختند و اینکه این موضوع در سازمان بازرسی استان مطرح گردیده است و ان شاءالله حل خواهد شد.
در ادامه حاضرین در راستای همکاری در جهت انسجام،کارآمدی و ارتقاء عملکرد شورا خواستار همت مضاعف و همدلی و همفکری هر چه بیشتر اعضای محترم شورای اسلامی شهر جهت حل مشکلات شهر و شهروندان شدند.
آقای قدوسیان خواستار ترویج فرهنگ نظم و مشورت صحیح و قانون مداری شدند و همچنین خواستار نگاه عدالت گستر به محله ها و اشخاص محروم و اولویت دادن به مناطق مستضعف نشین مخصوصاً کوی شهید رجایی و کوی گلستان و کوی مهدیه و کوی شهریار و تاثیر ناپذیری از نفوذ فتنه گران و سیاست بازان و ثروتمندان و صاحبان قدرت و دخالت نکردن به مجموعه مدیریت شهری شدند و خواستار حضور و فعالیت جوانان انقلابی و جهادی در عرصه های مختلف فرهنگی،اجتماعی،عمرانی و …. شدند.
اعضای محترم هیات رئیسه شورا در خصوص فعالیت مرکز نیکوکاری،دفتر امور آب،دفتر اداره برق در ساختمان سابق شهرداری و نیز بدهی اداره آب به شهرداری بحث و تبادل نمودند و همچنین به نحوه تعامل با شهروندان محترم در راستای حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع و مردمداری و ادارات محترم بخش،شهرستان و استان مربوطه اشاره کردند و از اینکه مجموعه مدیریت شهری مورد سوء استفاده دیگر ادارات و نهادها قرار بگیرد انتقاد نمودند و خواستار اصلاح روند تعامل با دیگر ادارات و نهادها شدند.
سپس لوایح شهرداری در جلسه قرائت گردید و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

2 دیدگاه برای “جلسه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شریفیه

  • shora گفته:

   باسلام
   ماده 2 دستورالعمل شرح وظیفه هیات رئیسه و سخنگوی شوراهای اسلامی بخش،شهر،شهرستان،استان و عالی استان ها مصوب 10/12/1385 شورای عالی استان ها ،وظايف و اختيارات هيئت رئيسه شوراها عبارتند از :
   1-همكاري با رئيس شورا در اداره جلسات شورا و حفظ انتظام و انضباط شورا .
   2-تدوين برنامه‌ها، خط مشي ها و سياستهاي اداره شورا كه به تصويب شورا خواهد رسيد .
   3-همكاري در جهت انسجام، كارآمدي و ارتقاء عملكرد شورا .
   4-همكاري با رئيس شورا درخصوص اولويت بندي برنامه‌ها، تهيه و تنظيم دستور جلسات، ثبت مذاكرات شورا، كميسيونها، تنقيح، ارسال، پيگيري و اجراي مصوبات شورا .
   5-تلاش براي حفظ جايگاه، اقتدار و دفاع از حقوق شوراها .

   6-همكاري با رئيس شورا در نظارت بر حسن اجراي آيين نامه داخلي، قانون و مقررات در جلسات شورا
   7-همكاري در حل و فصل مسائل و مشكلات كميسيونها و تلاش براي ارتقاء عملكرد كميسيونها
   8-پيگيري تهيه و تدوين برنامه ساليانه و همچنين بودجه داخلي شورا
   9-نظارت بر عملكرد نمايندگان منتخب شوراها در نهادها، سازمانها، مجامع و هيئت ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.